ایسنا/معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی از کاهش محسوس دمای هوای استان خبر داد و گفت: دمای هوای استان از روز سه شنبه تا روز پنج شنبه حدود چهار تا هفت درجه کاهش خواهد یافت.
محمد اشجعی اظهار کرد: نقشه‌های پیش یابی هواشناسی شرایط نسبتا نا پایدار جوی درروزهای سه شنبه تا جمعه را در استان نشان می‌دهد که این شرایط باعث وزش تندبادهای لحظه‌ای، گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا، احتمال بارش پراکنده در نواحی شرقی به ویژه در منطقه ارسباران، خواهد شد.
وی با اشاره به وضعیت آب و هوایی شهرستان‌های استان، افزود: طی 24 ساعته گذشته، شهرستان جلفا با 38 درجه بالای صفر و شهرستان ورزقان با 12 درجه بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان هستند.
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که دمای تبریز در گرم‌ترین زمان 34 درجه بالای صفر و در سردترین زمان 21 درجه بالای صفر است، افزود: دمای فعلی تبریز 29 درجه بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته سه درجه افزایش یافته است.
وی با اشاره به وزش تند بادهای لحظه‌ای، افزود: با توجه به سرعت تند بادهای لحظه‌ای، احتمال پرتاپ و سقوط اشیاء، شکستن درختان و آسیب به دکل‌های مخابراتی دور از انتظار نیست.
اشجعی با بیان این‌که اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی انجام شود، یادآور شد: توصیه می‌شود شهروندان به ویژه کودکان و بیماران از تردد در فضای باز و از ساختمان‌های نیمه کاره و ساختمان‌های بلند و ارتفاعات دوری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf