صدا و سیما/ رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ساوه با بیان اینکه در سال جاری 15 مورد آتش‌سوزی در مراتع این شهرستان رخ داده است، گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل آتش‌سوزی بی‌احتیاطی و عامل انسانی و رعایت نکردن نکات ایمنی است.
حسن پور با اشاره به این‌که این حوادث در مناطق سلیجرد، سد الغدیر، روستای جمشیدآباد ساوه و ... اتفاق افتاد، اظهار کرد: اطفای حریق با همت آتش‌نشانی و یگان حفاظت از اراضی این اداره انجام شد.
وی، با اشاره به اجرای پروژه‌های اجرا شده در سال گذشته بیان کرد: طرح‌های آبخیزداری در حوزه آبخیز بیوران، سامان و بوته کاری مناطق بیابانی به وسعت ۷۰ هکتار اجرا شد.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ساوه گفت: همچنین امسال کپه کاری گونه‌های مرتعی در ۲۰۰ هکتار حوزه بیوران و ۷۰ هکتار بوته کاری جهت بیابان‌زدایی طراز ناهید این شهرستان انجام شده است.
حسن پور، شخم و شیار بی‌رویه، چرای مفرط، برداشت بی‌رویه گیاهان دارویی، خشکسالی و بیابان‌زایی را از مهم‌ترین تهدیدهای کنونی منابع طبیعی ساوه دانست.
بیش از 960 هکتار از اراضی طبیعی استان مرکزی در سه ماه نخست امسال دچار آتش سوزی شده است.
استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f