ایرنا/ «احمد رضا جعفر پور» روز دوشنبه در گفت وگویی اظهار داشت: میانگین تراکم مکانی استقرار واحدهای صنفی در کشور به ازای هر ۲۷ نفر یک واحد صنفی است در حالی که این شاخص در خمین به ازای هر ۲۷ نفر ۲ واحد صنفی است.
وی توضیح داد: علت تراکم بالای واحد صنفی در خمین وضعیت نرخ بیکاری این شهرستان است و بسیاری از جوانان با داشتن تخصص و مهارت های متنوع به دلیل محدودیت فرصت شغلی اقدام به دریافت جواز کسب کرده اند.
رئیس اتاق اصناف خمین ادامه داد: این شرایط فرصت استاندارد کسب و کار و توجیه اقتصادی و سود کسبه را در دراز مدت تحت تاثیر قرار می دهد.
جعفر پور شمار واحدهای صنفی ورشکسته و غیرفعال در خمین را ا بیش از ۵۰۰ واحد بیان کرد و افزود: مشکلات ارزش افزوده و نبود سرمایه در گردش واحدهای صنفی را در ادامه راه دچار مشکل کرده است.
وی بیان کرد: احدود ۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در این شهرستان فعال است وامسال نیز ۱۸۵ پروانه کسب در خمین صادر و تمدید شده است.
رئیس اتاق اصناف خمین افزود: به طور میانگین هر واحد صنفی در این شهرستان ۲ تا سه فرصت شغلی فراهم می کند.
جعفرپور اظهار داشت: کانون های تصمیم ساز شهرستانی و استانی باید در تقویت فرصت های کسب و کار سایر بخش ها وآاماده سازی زیرساخت های لازم آن تلاش کنند تا عادل در حوزه اصناف ایجاد شود.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد و دارای بالاترین نرخ بیکاری در استان مرکزی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f