ایرنا/ مریم عرب روز دوشنبه در گفت و گویی بیان داشت: مصرف چای بسته‌ بندی شده به نسبت چای فله‌ ای در سمنان بیشتر است که این امر به افزایش قیمت این قلم کالا دامن زده است.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه سمنان شهری کارمندی و کارگری است مصرف چای در مرکز استان بسیار قابل توجه است و بیشتر دستگاه‌های اجرایی از چای‌های بسته‌ بندی شده و با کیفیت استفاده می‌کنند.
مدیربازرسی و نظارت اصناف استان سمنان ادامه داد: افزایش قیمت چای تنها اختصاص به استان سمنان ندارد و در بسیاری از شهرهای کشور این افزایش قیمت وجود دارد.
عرب اضافه کرد: نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی برای برخورد با گران‌فروشی و کم‌فروشی به صورت مستمر ادامه دارد و با وجود ایجاد آرامش نسبی اما به صورت موردی قیمت برخی اقلام غذایی در بازار افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: گرانی برخی اقلام غذایی مربوط به اصناف نیست بلکه این مشکلات از دیگر بخش‌های اقتصادی کشور نشات می‌گیرد.
عرب ادامه داد: اصناف همواره به تکریم مشتری و رعایت انصاف در عرضه کالا در بازار توجه داشتند و اگر تخلف موردی روی می‌دهد، نباید به پای تمامی بازاریان نوشت.
مدیربازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: نظارت مستمر و برخورد با متخلفان در بازار عرضه و تقاضا یکی از راهکارهای موثر برای تعدیل قیمت و ثبات مستمر در بازار است.
بیش از ۳۰ هزار واحد صنفی در استان ۷۰۲ هزار نفری سمنان فعال است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c