ایرنا/ عباس رستمی روز دوشنبه در گفت و گویی بیان داشت: تجهیزات شهربازی و زمین بازی در بوستانها مشمول استاندارد اجباری است و سالانه با بررسی‌های فنی در ارتباط با استاندارد بودن این وسایل بازی اقدام می شود.
وی خاطر نشان کرد: عملکرد شهرداری‌ سمنان، شاهرود و دامغان در رفع ایرادهای فنی زمین و تجهیزات شهربازی بوستانها در سال‌های گذشته مطلوب بود، اما برخی از شهرهای استان نسبت به رفع نقص‌های فنی اقدام نکردند.
مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: شهرداری‌ها مسئول رفع نقص زمین و شهربازی بوستان ها هستند و در صورت بروز هرگونه آسیب جسمی به کودکان و نوجوانان استفاده کننده از این وسایل بازی، مدیران شهرداری‌ها بر اساس قانون باید پاسخگو باشند.
رستمی تصریح کرد: برطرف‌نشدن مشکلات فنی باعث مهر و موم شدن تجهیزات شهربازی شهرهای گرمسار، مهدیشهر و شهمیرزاد در سال‌های گذشته شد و تا زمانی که مشکلات فنی برطرف نشود، این طرح‌ها اجازه بهره‌برداری ندارند.
مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: در سال‌های گذشته مکاتبه‌های زیادی با شهرداری‌های سمنان برای رفع ایرادهای فنی زمین و تجهیزات شهربازی بوستانها انجام شد و نظارت و بررسی در این بخش به صورت مستمر ادامه دارد.
در سمنان ۲ شهربازی کوچک یکی در بوستان شقایق و دیگری در بوستان ۱۷ شهریور قرار دارد که مجموع تجهیزات تفریحی هر یک از این ۲ مرکز کمتر از ۱۵ دستگاه است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c