آخرین خبر/ هواشناسی درباره وزش باد شدید تا خیلی شدید از روز سه شنبه تا پایان این هفته در استان اخطاریه جوی صادر کرد.
کارشناس هواشناسی استان گفت: براساس اخطاریه صادر شده، ازوزش باد شدید تا خیلی شدید در خراسان جنوبی فردا تا پایان این هفته وزش باد شدید تا خیلی شدید در منطقه سبب خیزش گرد و خاک ، کاهش میزان دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد همچنین در نوار مرز شرقی شامل شهرستانهای نهبندان، سربیشه، درمیان، زیرکوه و خوسف توفان و گرد و خاک پیش بینی می شود.
آقای نخعی افزود: در این مدت در نیمه شرقی و مرکز استان اختلال در ناوگان حمل و نقل و بروز خسارت همچون شکسته شدن درختان، افزایش غلظت گرد و غبار و ذرات معلق در هوا، سقوط تابلوها و اجسام ازارتفاع در ساختمانهای در حال ساخت قابل پیش بینی است .
کارشناس هواشناسی از کاهش دمای هوا در استان خبرداد و افزود: از فردا دمای هوا درمنطقه کاهش می یابد ولی در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه‌ و جمعه این هفته کاهش دمای هوا محسوس بوده و از شدت گرمای هوا کاسته خواهد شد و هوا خنک تر می شود.
در شبانه روز گذشته قاین با حداقل دمای 17 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و فرودگاه طبس با 49 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.
تغییرات مرکز استان در این مدت بین 19 و 40 درجه سانتیگراد گزارش شد که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با یک درجه افزایش به 41 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7