مهر/معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان از وجود ۲۱ هزار و ۶۵۱ قطعه زمین خالی در زنجان خبر داد.
رحیم توسلیان عصر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران، از وجود ۲۱ هزار و ۶۵۱ قطعه زمین خالی در زنجان خبر داد و افزود: وجود این تعداد زمین خالی در زنجان، دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد.
وی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل وجود این تعداد زمین خالی که خارج از محدوده شهر نیز به‌شمار می‌روند، مسئله بورس‌بازی زمین است، هر چند نباید موضوع امید به خانه‌دار شدن را نیز در راستای خرید زمین فراموش کنیم.
معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان از وجود ۱۵ هزار قطعه واحد مسکونی خالی در شهر زنجان خبر داد و با یادآوری اینکه در برهه کنونی برای بیش از ۹۰۰ نفر در صورت چند طبقه‌سازی در زنجان امکان جمعیت‌پذیری وجود دارد، تصریح کرد: واقعیت‌ها حاکی از آن است که زنجان این قابلیت و ظرفیت را دارد که برای دو دهه آینده گنجایش پذیرش جمعیت را داشته باشد.
مدیر اجرایی و نظارت در امور مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان نیز در ادامه این نشست یکی از عوامل وجود زمین‌های خالی خارج از محدوده شهر را وجود شرکت‌های تعاونی دانست و ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت برای جمعیت‌پذیری در زنجان وجود داشته و نیاز به افزایش محدوده این شهر نیست.
مجید مجیدی‌فر با تاکید بر اینکه مردم باید آگاهانه در زمینه خرید زمین و مسکن ورود پیدا کنند تا دچار مشکل و زیان مالی نشوند، خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که شهروندان باید نسبت به آن اشرافیت داشته باشند، فرآیند الحاق زمین‌های خارج از محدوده شهری به داخل شهر است که این امر موجب می‌شود تا با برخورداری از اطلاعات کامل در این زمینه به فعالیت در این خصوص بپردازند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd