آنا/نماینده حوزه خانواده کمیته امداد در شهرستان سجاس گفت: به دلیل اینکه هیچ آموزشگاه مهارتی برای کارآموزی در سجاس وجود ندارد وجود خشکسالی باعث بیکاری و افزایش آمار طلاق شده است.
بهروز یوسفی در خصوص افزایش بیکاری و اعتیاد و طلاق در شهرستان سجاس از توابع استان زنجان اظهار کرد: شهرستان سجاس که دارای ۴۷ روستا است یکی از شهرهای استان زنجان محسوب می‌شود که بیشترین آمار طلاق و بیکاری را در آنجا شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه یک هزار مددجوی تحت پوشش کمیته امداد در این شهر وجود دارند، افزود: بیشتر مددجویان زنانی هستند که یا طلاق گرفته‌اند و یا افراد فقیر هستند.
نماینده حوزه خانواده کمیته امداد در شهرستان سجاس با بیان اینکه امرار معاش مردم این منطقه بیشتر از طریق کشاورزی و دامداری سنتی است، اظهار کرد: در این شهرستان بیش از ۶۰۰ خانواده زندگی می‌کنند که بیش از ۸۰ خانوادهآن بر اثر فقر و یا طلاق و یا موارد دیگر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه کشاورزی و دامداری از کارهایی است که مردم این شهر انجام می‌دهند اما به واسطه تبحر در آشپزی بیشتر مردم آن در مناطق مختلف کشور و یا در کاروانهای زیارتی مشغول به آشپزی هستند، ادامه داد: قسمت اعظم زمین های کشاورزی را گندم و جو تشکیل می‌دهد و در زمین‌هایی که چاه عمیق وجود داشته باشد سیب زمینی، لوبیا و ذرت کشت می‌شود.
نماینده حوزه خانواده کمیته امداد در شهرستان سجاس بیان کرد: در این شهرستان آموزشگاه مهارتی وجود ندارد و هر کسی برای آموزش بخواهد به نزدیک‌ترین شهر یعنی قیدار برای آموزش برود باید ۱۸ کیلومتر را طی نماید.
وی با بیان اینکه خشکسالی باعث بیکاری مردم شده است، گفت: متاسفانه همین خشکسالی و بیکاری باعث شده مردم این شهر بیشتر به سمت اعتیاد کشیده شوند بنابراین بیشترین آمار طلاق را هم به واسطه اعتیاد مردان داریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd