آنا/ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه از سوی وزارت علوم در لیست واحدهای مجاز برای جذب دانشجوی غیرایرانی قرار گرفت.
محمود پوریوسف در هجدهمین جلسه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در آذربایجان‌غربی دارای ۹ واحد، پنج مرکز و چهار آموزشکده سما است.
وی اظهار کرد: سهم مراکز آموزش علمی در آذربایجان‌غربی ۷۱ واحد دانشگاهی است و با تلاش‌ فراوان و کسب مجوزهای لازم از امور بین‌الملل سازمان مرکزی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز پذیرش دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی با محور ارومیه اخذ شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی، سابقه مراودات ساکنان این استان با کشورهای همسایه به‌ویژه اقلیم کردستان عراق در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را یادآور شد و بیان کرد: استان آذربایجان‌غربی به‌واسطه همجواری با کشورهای همسایه می‌تواند از این فرصت به‌عنوان یک ظرفیت علمی استفاده کند.
پوریوسف مطرح کرد: برای نخستین‌بار بودجه‌بندی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی متناسب سال آموزشی و کاملاً تخصصی، عملیاتی و کاربردی انجام گرفته و برای هرفعالیت بودجه مشخصی در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: بالای ۱۰۰ هزار دانشجو در آذربایجان‌غربی مشغول به تحصیل هستند که ۳۱ هزار دانشجو یعنی ۲۸ درصد سهم آن متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی درباره آمار دانشجویان این دانشگاه گفت: بالای ۴ هزار دانشجو در مقطع کاردانی، بیش از ۱۷ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی، بیش از ۵ هزار ۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، ۶۱۴ دانشجو در مقطع دکتری حرفه‌ای و ۶۴۶ دانشجو در مقطع دکتری تخصصی مشغول به تحصیل هستند.
پوریوسف توضیح داد: ۶۷۵ عضو هیئت علمی و یک‌هزار و ۱۳۲ نفر استاد متخصص با این دانشگاه همکاری دارند.
وی با بیان اینکه تعداد ۹۹۹ رشته محل در دانشگاه‌ها و مراکز عالی وجود دارد، تصریح کرد: در این میان ۱۱۸ رشته محل سهم دانشگاه آزاد اسلامی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه درباره آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های این مرکز علمی خاطرنشان کرد: این دانشگاه ۲۸۱ آزمایشگاه و کارگاه مجهز دارد که نشان از توسعه کیفی این دانشگاه است.
پوریوسف تأکید کرد: نسبت دانشجو به اعضای هیئت‌علمی ۴۴ نفر، نسبت به کل استادان ۷۲ نفر و نسبت به کارکنان ۳۶ نفر است که این مهم نیز نشانگر سطح کیفی دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی متذکر شد: رایزنی‌های لازم برای اخذ مجوز برای فعال‌کردن پردیس علوم تحقیقات آذربایجان‌غربی با محور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه زیرنظر واحد علوم و تحقیقات تهران صورت گرفته و با توجه به ظرفیت‌های موجود با مساعدت سازمان مرکزی از نیمسال نخست ۹۹-۹۸ برای جذب دانشجو اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b