ایرنا/سه طرح آبرسانی شهری و روستایی امروز (دوشنبه) با حضور معاون وزیر نیرو در سیرجان به بهره برداری رسید.
رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیرجان روز دوشنبه در ایین افتتاحیه این طرحها گفت: با هزینه 50 میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی این طرحها تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت .
مجید میرشاهی افزود: با احداث 6 کیلومتر خط انتقال و حفر و تجهیز یک حلقه چاه و آبدهی 50 لیتر آب آشامیدنی در ثانیه هزار و 700 خانوار در سیرجان از نعمت آب سالم بهره مند شدند.
همچنین امروز عملیات بازسازی شبکه و خط انتقال آب آشامیدنی بخش پاریز سیرجان به طول هفت کیلومتر به بهره برداری رسید. این طرح نیز با هزینه 35 میلیارد ریال از اعتبارات عمرانی و 70 لیتر آبدهی در ثانیه مشکلات آبرسانی به مردم بخش و شهر پاریز را برطرف کرد.
معاون پشتیبانی و پارلمانی وزیر نیرو سپس مجتمع آبرسانی روستایی روستاهای کران و دهسراج سیرجان را افتتاح کرد که در این طرح نیز با حفر و تجهیز یک حلقه چاه و 11 کیلومتر ایجاد خط انتقال و اعتبار 16 میلیارد ریال از اعتبارات آب روستایی 850 خانوار روستایی از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.
معاون پشتیبانی و پارلمانی وزارت نیرو، بدو ورود به سیرجان از سد تنگوئیه نیز بازدید کرد و در جلسه ای که با هدف بررسی برخی مشکلات آبی و حق آبه کشاورزان پایین دست برگزار شد گفت: برای حفاظت از منابع آب باید زیرساخت های لازم را ایجاد کنیم و در این راستا مدیریت و صرفه جویی آب یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
رضا انجم شعاع افزود: بحران آب جدی است و نمی توانیم در برابر این مشکل راهکارهای مناسب و اقدامات جدی نداشته باشیم.
وی تصریح کرد: سرانه مصرف آب در استان کرمان رو به افزایش است و می توانیم با مدیریت بهینه مصرف و راهکارهای لازم بحران را مهار کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00