ایرنا/تلفات جانی در معابر جاده‌ای و درون شهری آذربایجان‌شرقی در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی داشته است.
در نشستی که امروز سه‌شنبه و با محوریت بررسی این موضوع در تبریز برگزار شد به سهم بالای عامل نیروی انسانی و همچنین وجود موانع و دستفروشان در کنار جاده ها و ۳۰ کیلومتری شهرها در بروز سوانح رانندگی اشاره شد.
رییس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی در این نشست گفت: موارد فوت سر صحنه حوادث رانندگی سال گذشته هفت نفر بود که این رقم در سالجاری با افزایش ۱۵۰ درصدی به ۱۸ نفر رسیده است.
سرهنگ یونس منفرد، همچنین بر افزایش تعداد دوربین‌های ثبت تخلف و نظارتی در سطح شهر تبریز تاکید شد.
یوسفی، معاون حمل و نقل شهرداری تبریز نیز در این نشست گفت: ۲۹۴ دوربین در سطح شهر تبریز فعال است که برای افزایش این تعداد نیاز به تامین مالی هستیم چون اعتبارات داخلی کافی نیست و نیاز است از محل ماده ۲۳ در این خصوص استفاده شود.
جواد رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: باید برای این موضوع اعتبارات خاصی در نظر گرفته شود تا در بحث تجهیزات ترافیکی در داخل و خارج شهرها به پلیس کمک شود.
آذربایجان شرقی به وسعت حدود ۴۵ هزار کیلومتر مربع، دارای ۱۴ هزار و ۱۹۶ کیلومتر شبکه راهداری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf