زریان موکریان/ چند روز پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که روایتگر زندگی زنی میانسال در شهرستان سقز است، این زن در خارج از محله بهارستان بالای سقز در زیر سقف بزرگ خداوند در یک مکان متروکه با چند تکه سنگ و تعدادی موکت و پارچه پناهگاهی برای خود ساخته و در آنجا شب و روز را سپری می کند.
در این کلیپ عنوان شده که همسایگان برای او این پناهگاه را ساخته اند و در تماس با بهزیستی شهرستان برای رسیدگی به وضعیت او جواب رد شنیده اند و گفته اند این موضوع به آنها ربطی ندارد.
خبرنگار ما پس از اطلاع از این موضوع با مدیر بهزیستی شهرستان سقز تماس گرفت تا واقعیت ماجرا از زبان او جویا شود. عبدالله رحیمی عنوان کرد: که اصل ماجرا آنگونه نیست که در فضای مجازی به آن پرداخته اند، در حقیقت این زن در گذشته جزو مددجویان بهزیستی سقز بوده اما برای مدتی به یکباره از او بی اطلاع بودیم.
مدیر بهزیستی شهرستان سقز ادامه داد: متأسفانه بخاطر یک سری مشکلات، اهالی محل از اجاره دادن منزل به ااین زن خودداری می کنند و او مجبور شده است که به یک مکان متروکه در خارج از شهر نقل مکان کند.
رحیمی ابراز داشت: پیگیر این موضوع است تا به وضعیت این زن رسیدگی شود و به شکلی ممکن در مکانی مناسب اسکان داده شود. وی افزود: با ماموستا و معتمدین محل هم صحبت هایی شده که به گونه ای در اسکان مجدد این زن همکاری کنند.
نتیجه پیگیری
امروز دوباره برای کسب اطلاع از نتیجه پیگیری های بهزیستی سقز با مدیر بهزیستی این شهرستان تماس گرفتیم. رحیمی عنوان کرد: با همکاری شهرداری سقز مکانی برای این زن تعبیه شده و در آنجا اسکان داده شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34