برنا/فرماندار سنندج گفت: دلایل آتش سوزی منطقه برقرو بخش کلاترزان شهرستان سنندج با پیگیری ماموران نیرو انتظامی پیگیری شده و با مسببان برخورد قانونی خواهد شد.
محمدابراهیم زارعی در جلسه شورای اداری شهرستان سنندج گفت: آتش‌سوزی جمعه گذشته منطقه برقروه که ساعت سه بامداد رخ‌داده است، نمی‌تواند سهوی و یا علت طبیعی داشته باشد و باید کشف شود چرا کس و یا کسانی به چنین اقدامات مجرمانه‌ای دست‌زده‌اند.
وی افزود: سوختن مراتع و پوشش گیاهی خسارتی جبران‌ناپذیر است و نباید پذیرفت درخت و پوشش جنگلی که طی هزاران سال شکل‌گرفته و بسیار هم اهمیت دارد در اثر نادانی، سهو یا عمداً دچار حریق شود و اینگونه از بین برود.
او از همکاری مردم روستاهای منطقه، گروه‌های هوا خواه محیط‌زیست، مدیران و کارکنان دستگاه‌های دولتی و نیروهای نظامی و انتظامی و امدادی در کنترل این آتش‌سوزی به گرمی قدردانی کرد و گفت: همه آنان جانانه و فداکارانه آتش را کنترل کرده و از گسترش آثار و دامنه آن کاسته‌اند.
او این آتش‌سوزی‌ها را نگران‌کننده خواند و گفت: فقط گیاه خشک و پوشش دامنه‌ها آتش نمی‌گیرد در لا بلای این پوشش موجودات زنده‌ای هستند که در زنجیره‌ی زندگی ما مؤثرند و باید در فرهنگ سازی برای پبشگیری از آتش سوزی تلاش و کوشش کرد.
فرماندار سنندج گفت: حفاظت از محیط زیست باید سرلوحه کار قرار گیرد و افراد صاحب نفوذ اجتماعی به عنوان سفیران دولت و جامعه مدنی برای مردم عواقب آتش زدن پوشش گیاهی منطقه را توضیح دهند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34