باشگاه خبرنگاران/معاون امور عمرانی استانداری کرمان گفت: مانور مشترک زلزله استان‌ های کرمان و یزد امروز در منطقه بیاض از توابع شهرستان انار بمنظور هماهنگی و انسجام لازم میان نیرو‌های عمل کننده دو استان همجوار برگزار شد.
سید مصطفی آیت اللهی موسوی گفت: مانور زلزله با هدف هماهنگی و انسجام بین نیرو‌های ۲ استان همجوار یزد و کرمان انجام شد تا آمادگی دستگاه‌ها سنجیده و ارزیابی شود.
موسوی افزود: ۳۰ دستگاه و حدود یک هزار نفر از استان‌های یزد و کرمان در اجرای مانور اعم از دستگاه‌های اجرایی، نیرو‌های نظامی و انتطامی، نیرو‌های امداد و نجات، مردم محلی و ... شرکت داشتند.
او با اشاره به رضایت از عملکرد عوامل دخیل در مانور تصریح کرد: این مانور فرضی در پی زلزله ۶.۵ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در منطقه بیاض برنامه ریزی شده بود.
معاون امور عمرانی استانداری کرمان اظهار داشت: با توجه به شبیه سازی مانور در ابعاد واقعی تجربه بسیار خوبی در بحث امداد و کمک رسانی بین دستگاه‌های ۲ استان انجام شد.
معاون امور عمرانی استانداری کرمان گفت: نیرو‌های نظامی و انتطامی همکاری و هماهنگی بسیار خوبی در انجام مانور زلزله داشتند و نتایج عملکرد دستگاه‌ها توسط کارشناسان به طور دقیق ارزیابی می‌شود.
آیت اللهی موسوی با اشاره به بحث اسکان موقت زلزله زدگان در اجرای مانور تاکید کرد: اقدامات حمایتی روحی و روانی زلزله زدگان با حضور تیم‌های مشاوره‌ای نیز در دستور کار قرار داشت.
او با اشاره به همکاری خوب مردم در انجام مانور زلزله گفت: افراد باید در مواقع بحرانی مانند وقوع زلزله آموزش ببینند تا آمادگی کامل داشته باشند.
محمد فرید لطیفی معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشورنیز در حاشیه این مانور گفت: اجرای مانور زلزله تقریبا بی‌نقص بود، اما جای حضور مردم در مشارکت اجرای مانور خالی بود، آن‌ها باید آموزش ببینند تا در مواقع بحران توان و آگاهی کار داشته باشند.
لطیفی افزود: باید در مانور‌های بعدی نقش بیشتری به مردم داده شود تا مشارکت بیشتری داشته باشند و در مواقع بحران عملیات امداد رسانی پیشرفت بیشتری داشته باشد.
مانور زلزله مشترک استان‌های کرمان و یزد امروز با مشارکت ۳۰ دستگاه اجرایی درروستای بیاض از توابع شهرستان انار برگزار شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00