ایرنا/سرپرست اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تیران و کرون گفت: در مدت یک سال گذشته بیش از ۳۴۸ میلیارد ریال تسهیلات بانکی اشتغال زایی در این شهرستان به متقاضیان فعالیت های اقتصادی اختصاص یافته است.
عباس دادخواه افزود: افزون بر ۶۲۸ میلیارد ریال تسهیلات بانکی مشاغل خانگی، فراگیر و تولیدی روستایی به این شهرستان اختصاص یافت که همه اعتبارات مشاغل خانگی با پیگیری های کمیته اشتغال جذب شد.
وی اضافه کرد: نشست های تخصصی پیگیری اعتبارات مشاغل خانگی با بانک ها برگزار و موانع پیش رو بررسی و بانک ها به پرداخت این تسهیلات به دور از رفتار سلیقه ای ملزم شدند.
سرپرست اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تیران و کرون با اشاره سهمیه ۳۵۰ میلیارد ریالی فراگیر برای مشاغل صنعتی و ۲۷۰ میلیارد ریالی تسهیلات فعالیت تولیدی روستایی، خاطرنشان کرد: ۹۰ میلیارد ریال از تسهیلات فراگیر و ۲۵۰میلیارد ریال تسهیلات روستایی جذب شده و مابقی به دلیل نداشتن شرایط اخذ وام و ضمانت های بانکی سنگین قادر به جذب اعتبار نبوده اند.
وی تصریح کرد: برخی از متقاضیان در حال پیگیری تامین ضمانت ها برای دریافت این تسهیلات برای رفع مشکل نقدینگی کارگاه و فعالیت اقتصادی خود هستند.
به گفته وی با فعالیت های اقتصادی صورت گرفته در شهرستان زمینه یک هزار و ۵۰۰ نفر در مدت یک سال گذشته فراهم شده است.
دادخواه همکاری بانک های در توزیع اعتبارات اشتغال زایی را مهم بیان کرد و گفت: در صورت تسهیل شرایط برای اخذ تسهیلات امکان فعالیت سرمایه گذاری در شهرستان فراهم می شود.
تیران و کرون در حوزه صنعت، کشاورزی و دامپروری دارای شاخصه های تولیدی است که در این شهرستان چهار شهرک و ناحیه صنعتی است با بیش از ۳۰۰ واحد صنعتی وجود دارد.
۱۳۰ هکتار گلخانه در این شهرستان احداث شد که زمینه اشتغال ۲ هزار و ۶۰۰ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرد و این شهرستان رتبه نخست احداث گلخانه های مدرن را در استان اصفهان دارد.
ارائه تسهیلات اشتغال خانگی در شهرستان تیران و کرون برای ۲۸ رشته شامل زنبورداری، بسته بندی و تولید عسل، قلم زنی، گرافیک، طراحی دکوراسیون خانگی، تولید و بسته بندی زعفران، تولید قارچ، دوخت لباس، پرورش گوسفند، بره، بز، تولید موسیر و کتیرا، تولید شیره و سرکه انگور و مواردی از این قبیل پیش بینی شده است.
تسهیلات اشتغال زایی در تیران و کرون در سال گذشته نسبت به سال گذشته رشد بیش از دو برابری داشته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18