باشگاه خبرنگاران/ بابک سلحشور مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی با بیان اینکه ۱۴۰ فوتی ارجاعی به مراکز پزشکی قانونی در سه ماه نخست سال جاری به ثبت رسیده است، گفت: از این تعداد ۴۲ نفر مرد و ۱۸ نفر زن بوده اند.
سلحشور به افزایش ۸.۵ درصدی متوفیان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال ۹۷ تعداد فوتی‌ها ۱۲۹ نفر بوده است.
او با اشاره به اینکه مقایسه آمار متوفیان تصادفات در سه ماهه نخست امسال بیانگر کاهش هشت درصدی متوفیان سوانح رانندگی در بهار امسال است، عنوان کرد: این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۶۵ نفر فوتی اعلام شده بود.
سلحشور با اشاره به محل وقوع تصادفات منجر به فوت گفت: بیشترین تعداد تصادفات منجر به فوت با تعداد ۳۹ نفر در محور‌های برون شهری به ثبت رسیده است که ۶۵ درصد از کل جانباختگان سوانح رانندگی را به خود اختصاص می‌دهد.
او ادامه داد: محور درون شهری با ۱۱ نفر و جاده‌های روستایی با ۱۰ نفر در رتبه‌های بعدی محل تصادفات منجر به فوت اعلام شده اند.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: در بررسی علت فوت‌های تعیین شده بیش از ۶۳ درصد مربوط به ضربه به سر بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45