فارس/ علی اصغری در گفت‌وگویی در تشریح وضع بازار میوه و تره‌بار، اظهار کرد: فعلاً قیمت هیچ‌یک از اقلام میوه و تره‌بار گران نشده و قیمت بیشتر اقلام پایین آمده است.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار سمنان با تأکید بر اینکه قیمت سیب‌زمینی از هشت تا 9 هزار تومان در هفته گذشته به مرز پنج تا پنج هزار و 500 تومان رسیده است، تصریح کرد: قیمت پیاز به دو هزار و 500 تومان رسیده و گوجه‌فرنگی هم با قیمت سه تا سه هزار و 500 تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.
اصغری با اشاره به اینکه قیمت هندوانه و خربزه خیلی نوسان نداشته است، اضافه کرد: شلیل و هلو هم در این رنج قیمت است و خیار هم در مرز سه هزار و 500 تومان قرار دارد و سیر نزولی قیمت داشته‌اند.
وی با بیان اینکه خربزه، بادمجان و خیار سمنان وارد بازار شده است، اضافه کرد: زردآلو هم از سمت لاسجرد و اطراف شهمیرزاد وارد بازار شده است و بیشتر اقلام مانند سیب‌ درختی و زردآلو یک ماه بیشتر نیاز بازار را جواب نمی‌دهد.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار سمنان با تأکید بر اینکه خربزه‌های سمنان صادر می‌شود، اضافه کرد: آلمان در کنار دبی یکی از مقاصد صادرات خربزه سمنان است و پسته هم جزو اقلام صادراتی استان قرار دارد.
اصغری با اشاره به اینکه میدان میوه تره‌بار سمنان از شهر دور است، ادامه داد: قیمت‌ میوه و تره‌بار توسط وانتی‌ها متفاوت با اصل قیمت‌ها است.
وی خاطرنشان کرد: دولت باید ابتدا فکر تأمین نیاز داخل باشد و بعد روند صادرات را در پیش بگیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c