تسنیم/ علیرضا فلاحی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از جانمایی زمین برای ساخت واحد‌های مسکونی جدید در روستای حسین‌آباد کالپوش خبر داد و اظهار داشت: 15 هکتار زمین برای این مهم در نظر گرفته‌شده است.
وی افزود: این زمین در یک منطقه 64 هکتاری مشرف به روستای حسین‌آباد کالپوش واقع‌شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان با اشاره به تحقیقات و‌ مطالعات پژوهشکده سوانح طبیعی اظهار داشت: ساخت‌وساز خانه‌های جدید در زمین جانمایی شده بر اساس اولویت‌های مشخص‌شده انجام می‌شود.
فلاحی خاطرنشان کرد: رانش زمین فروردین‌ماه امسال 180 واحد مسکونی در روستای حسین‌آباد منطقه کالپوش را تخریب کرد.
وی با اشاره به اینکه با اعلام مطالعات و تحقیقات انجام‌شده از سوی پژوهشکده سوانح طبیعی ظرف دو روز آینده عملیات ساخت‌وساز در این زمین 15 هکتاری آغاز می‌شود گفت: اکیپ‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان در منطقه کالپوش حاضر و‌ آماده هستند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: به لحاظ زمین هیچ‌یک گونه کمبودی وجود ندارد، پرداخت تسهیلات بلاعوض به مردم نیز آماده است و مردم از این لحاظ نگران نباشند.
فلاحی عنوان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که پیگیر انجام آن هستیم بحث تثبیت روستا است؛ چراکه بر اساس تحقیقات انجام‌شده نیاز به جابه‌جایی و انتقال همه روستا نیست؛ بنابراین کار بازسازی نیز انجام خواهد شد و ما تا پایان کار بازسازی و احداث واحد‌های جدید در کنار مردم روستای حسین‌آباد هستیم.
وی اظهار داشت: نیاز است مردم روستای حسین‌آباد مشارکت جدی داشته باشند تا با هماهنگی و تعامل و‌ همکاری مناسب کارها با سرعت بیشتری انجام شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c