ایرنا/ علی آذرپور روز سه شنبه در گفت و گویی بیان داشت: در روزهای اخیر، یک شکارچی به دلیل حمل اسلحه قاچاق با حکم قضایی در روستای رشم و ۲ شکارچی در شکارگاه منطقه لارکوه دیباج دستگیر شدند.
وی ادامه داد: این سه فرد متخلف با تلاش ماموران محیط زیست و در قالب طرح پایش، کنترل و حفاظت از مناطق زیست محیطی به دام افتادند.
آذرپور اظهار داشت: از این افراد، سه قبضه اسلحه گلوله زنی، بیش از ۵۰ عدد فشنگ، تبر ، چاقو و ادوات شکار کشف و ضبط شد.
وی به گستردگی کار محیط بانان و مجموعه محیط‌زیست در دامغان اشاره کرد و گفت: محیط زیست در تمام نقاط شهرستان حضور داشته و با متخلفان برخورد خواهد کرد که در این پرونده می توان به حضور عوامل محیط زیست در لارکوه دیباج واقع در شمال دامغان و منطقه رشم واقع در جنوب دامغان اشاره داشت.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان تصریح کرد: پرونده این افراد به مراجع قضایی شهرستان ارسال شده و در حال رسیدگی است.
منطقه سفیک کوه آرسک و تالو شیربند دامغان از جمله مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع است که زیستگاه پلنگ، آهو، قوچ، میش، کل و بز است.
مردم می‌توانند به محض مشاهده افراد مشکوک و یا شنیدن صدای تیر در مناطق حیات وحش مراتب را بلافاصله به یگان محیط زیست اطلاع دهند تا به آن رسیدگی شود.
شهرستان دامغان دارای ۹ محیط‌بان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c