آخرین خبر/ رئیس مرکز جهاد کشاورزی باغستان فردوس گفت: بی احتیاطی یکی از کشاورزان بخش اسلامیه فردوس سبب آتش‌سوزی یک هکتار از اراضی و باغات این شهرستان شد.
عباس امیرعباسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشاورز فردوسی برای از بین بردن علف‌های هرز، مزرعه خود را آتش زد.
وی ادامه داد: از آنجایی‌که آتش به طور کامل مهار نشده بود شب هنگام به علت وزش باد شدید، آتش به جان مزارع افتاد و درختان مثمر و غیرمثمر را سوزاند.
رئیس مرکز جهاد کشاورزی باغستان فردوس اظهار داشت: در این حادثه یک هکتار از اراضی و باغات با ۴۰۰ اصله درخت که به صورت خرده مالکی نیز بوده است ۱۰۰ درصد در آتش سوخت.
وی میزان خسارت وارده به درختان مثمر را ۶۰ میلیون تومان برآورد کرد و گفت: اکثر درختان، توت غیرمثمر و برای پرورش نوغان( کرم ابریشم) مورد استفاده قرار می گرفته است.
امیرعباسی ادامه داد: همچنین درختان میوه زردآلود، بادام، انگور، گردو و گلابی نیز به صورت پراکنده در این اراضی به طور کامل در آتش سوخت است.
شهر فردوس در فاصله ۱۹۵ کیلومتری بیرجند قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7