کُردپرس/از 24 شهریورماه سال گذشته که محمدشفیعی، فرماندار مریوان طی نامه خداحافظی از مردم، این شهرستان را ترک کرد تاکنون این شهر بدون فرماندار بوده و به وسیله سرپرست اداره می شود.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، مریوان را شهرستانی استراتژیک و حساس می داند و می گوید: هرشهرستانی که یک سال بدون فرماندار و با سرپرستی اداره شود حاکی از آن است که مدیران اجرایی به دلیل ضعف مدیریتی نتوانسته اند در انتخاب فرماندار به توافق برسند.
عبدلله سهرابی با بیان اینکه استاندارکردستان مسئول ضعف مدیریتی در انتخاب فرماندار مریوان است، می افزاید: وزیر کشور مسئولیت انتخاب و حکم فرمانداران را دارد اما در واقع باید استاندار این موضوع را با وزیر کشور مطرح می کرد و پیگیری های لازم را در این خصوص داشته باشد.
او ادامه می دهد: شهر مریوان در طول یک سال گذشته با دو سرپرست اداره شده ولی هنوز فردی به عنوان فرماندار انتخاب نشده که ضعف مدیریتی مسئولان مهم ترین دلیل برای انتصاب فرماندار است.
نماینده ادوار شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی می گوید: اگر مدیران اجرایی واستاندار، مدیریتی مناسب در این خصوص داشته باشند باید فرمانداری ثابت و رسمی برای شهر حساس مریوان در زمانی که انتخابات مجلس شورای اسلامی هم در حال برگزاری است، در نظر گرفته شود.
سهرابی، اختلافات استاندار و نماینده مردم مریوان و سروآباد درمجلس بر سر انتخاب فرماندار جدید را مهمترین مانع انتخاب فرماندار می داند و اضافه می کند: این مخالفت نماینده و عدم توافق بر سر انتخاب فرماندار باعث توجیه مدیریت استاندار نمی شود چرا که پیشنهاد برای انتصاب فرماندار بر عهده استاندار و صدور حکم نیز بر عهده وزیر کشور می باشد.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس ششم می گوید: باید فردی لایق به عنوان فرماندار مریوان انتخاب شود و اگر این فرد عمکرد ضعیفی داشت از طریق وزیر کشور برکنار شود.
سهرابی ادامه می دهد: درانتصاب هر مسئول و مدیری شرح وظایفی تعیین شده که باید به آن عمل شود و با توجه به اقتدار مسئولیتی که برعهده گرفته به وظایف و مسئولیت های خود جامه عمل بپوشاند بنابراین مخالفت نماینده باعث توجیه درمدیریت استاندار نمی شود.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34