ایرنا/ اردبیل این روزها به عنوان تنها استان در کشورمان هست که دمای هوای آن دست کم ۱۰ درجه سانتیگراد از خنک‌ترین منطقه ایران پایین‌تر است.
نفوذ جریان هوای پرفشار عرض‌های بالاتر علاوه بر این نقاط سبب کاهش محسوس دمای هوای شهرستان‌های واقع در جلگه گرمسیر مغان در شمال و نیز منطقه فیروزآباد در جنوب این استان شده است.
هوای ابری و مه‌آلود ، جلوه‌های زیبایی از فصل پاییز را در سطح گذرگاه‌های درون‌شهری اردبیل به تماشا گذاشته و باعث شگفتی و شادمانی مسافران تابستانی در این شهر شده است.
در مناطق سیاحتی و کوهپایه‌ای استان اردبیل هوا به اندازه‌ای سرد شده که اهالی روستاها و نیز مسافران را به استفاده از پوشاک ضخیم وادار کند.
هواشناسی از ادامه هوای خنک تا اوایل هفته آینده در تمام نقاط استان اردبیل خبر داده که در بعضی نقاط بویژه در کوهپایه‌ها و در بلندی‌های منتهی به استان گیلان با رگبار و احتمال رعد و برق موقت و در دشت اردبیل با باران ریزه همراه خواهد بود.
اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر جریان‌ها و توده‌های مختلف از هوای بسیار متغیر برخوردار است. خنکی هوای این استان بویژه در شهرستان‌های اردبیل ، نیر ، نمین ، سرعین و مشگین‌شهر در تابستان‌ها منحصر بفرد است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253