شبستان/مجید فرخی، مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان گفت: عملیات ردیابی و مبارزه با آفت کرم خراط گردو در سطح قریب ۲ هزار هکتار در باغات گردو شهرستان جیرفت صورت گرفت.
وی از اجرای عملیات ردیابی و مبارزه با آفت کرم خراط گردو در سطح قریب ۲ هزار هکتار در باغات گردو شهرستان جیرفت خبر داد و گفت: در پی خشکسالی های اخیر و فراهم بودن شرایط ظهور و خسارت آفت کرم خراط در باغات گردو، عملیات ردیابی و مبارزه با آفت هر ساله در منطقه ساردوئیه از توابع شهرستان جیرفت انجام می شود.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، افزود: در سال جاری با استقرار پست قرنطینه گیاهی و استفاده از کارشناسان ناظر حفظ نباتات، عملیات ردیابی در سطح قریب به ۲ هزار هکتار انجام شد و روستاهای آلوده که اکثراً در قسمت مرزی با شهرستان رابر قرار دارند شناسایی و عملیات مبارزه فیزیکی شامل خروج لارو و انسداد دالان های لاروی در حدود ۳ هزار اصله درخت گردو تاکنون انجام شده است.
فرخی، به کشاورزان توصیه کرد و گفت: کشاورزان ضمن رعایت نکات بهداشت باغ ،با تغذیه و آبیاری مناسب از خسارت این آفت جلوگیری کنند.
وی، ادامه داد: با هرس مناسب پاییزه و حذف شاخه های آلوده و نیز همکاری با کارشناسان شبکه مراقبت، درخصوص عملیات فیزیکی و عدم انتقال نهال آلوده به مناطق سالم ، از شیوع این آفت در سایر مناطق شهرستان جلوگیری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00