ایرنا/مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری از پرداخت بیش از ۳ هزار وام ازدواج به زوجین جوان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
حمید کریمی روز چهارشنبه با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۱هزار و ۲۷۹ فقره وام ازدواج از سوی بانک های عامل به متقاضیان پرداخت شد، اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال نیز ۵ هزار و ۳۸۶ متقاضی تسهیلات ازدواج در این استان ثبت نام کرده اند، که از این تعداد تا کنون ۳ هزار و ۴۱ نفر وام خود را دریافت کردند.
وی تعداد وقایع ثبت شده ازدواج و طلاق را در سال گذشته به ترتیب ۷ هزار و ۳۳۴ و یک هزار و ۴۲۴ مورد اعلام کرد و گفت: میانگین سنی ازدواج این استان طی سال گذشته ۲۶.۹۱ سال و طلاق نیز ۳۲.۲۵ سال بوده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه بر مساله ازدواج پایدار، بهنگام و آگاهانه تاکید شده است، افزود: امسال ۱۲۱ کارگاه آموزشی پیش از ازدواج با هدف آشنایی جوانان با راه‌های ازدواج سالم و آگاهانه برگزار شد.
کریمی گفت: در استان چهارمحال و بختیاری ۱۰ موسسه مجوز فعالیت در این زمینه گرفته اند و ۵ موسسه دیگر نیز در مراحل اخذ مجوز قرار دارند.
براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ از مجموع ۹۴۷ هزار و ۷۶۳ نفر جمعیت این استان ۳۰۶ هزار و ۶۱۳ نفر برابر ۳۲.۳ درصد جوان هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3