ایرنا/به گفته نماینده شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، توفان شن و بارش باران ۵۰ درصد خرمای این منطقه را دچار خسارت کرده است.
حبیب الله نیکزادی پناه با بیان اینکه ۱۰۰ هزار تن خرمای شرق این استان امسال صادر شده است افزود: افزون بر ۲۰۰ هزار تن خرما از نوع مضافتی هر سال در شرق استان کرمان تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود.
وی تاکید کرد: فقدان تلقیح و گرمای زیاد ۵۰ درصد، خرمای کشاورزان ریگانی را دچار خشکیدگی کرده که لازم است بیمه محصولات کشاورزی توجه جدی در این زمینه داشته باشد.
وی بیان داشت: سال گذشته تصمیم غیر کارشناسی گرفته شد که در تنظیم بازار بحث صادرات مطرح و صادرات خرما ممنوع شد و با پیگیریهای انجام شده و مساعدت وزیر صنعت مشکل حل و ممنوعیت صادرات خرما بر طرف شد.
نیکزادی پناه گفت: با توجه به آشفتگی بازار مقدار اندکی از خرمای شرق استان کرمان در سردخانه ها باقی مانده که هم اکنون در حال بارگیری است.
وی تصریح کرد: دولت با توجه به مرغوبیت خرمای شرق استان کرمان برای رونق بازار صادرات خرما در این منطقه برنامه ریزی کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00