ایرنا/لیست هزار و ۱۵۳ کودک بازمانده از تحصیل درهرمزگان از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت که تاکنون ۸۰۴ کودک شناسایی و از این تعداد ۴۰۵ نفر جذب مدرسه شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: برای شناسایی و تعیین تکلیف کودکان بازمانده از تحصیل و جذب آنان به مدرسه همه ی ظرفیت‌های استان باید پای کار باشد.
موسی دادی زاده درنشست با اعضای کارگروه انسداد مبادی بیسوادی استان افزود: شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در دستورکار آموزش وپرورش هرمزگان قرار دارد که امیدواریم با تلاش کارشناسان، مدیران و همه عوامل اجرایی به نتیجه مطلوبی دست یابیم.
وی بیان داشت: مشارکت همگانی و هم‌افزایی درون سازمانی و برون سازمانی زمینه‌ی شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل را فراهم می‌کند.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت: موضوع انسداد مبادی بی‌سوادی یک امر مهم و اساسی بوده که باید این طرح در راستای عدالت آموزشی و فراهم کردن فرصت‌های برابر آموزشی به جد دنبال شود.
دادی زاده تاکیدکرد: بهره گیری از هم اندیشی صاحب نظران تعلیم و تربیت برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها میتواند نقش مهم و موثری را در پیشبرد اهداف ایفا کند.
این مسوول با اشاره به موافقت‌نامه بین معاونت امورزنان و خانواده رییس جمهوری با وزارت آموزش وپرورش در خصوص کاهش محرومیت دختران و افزایش پوشش تحصیلی گفت: مشارکت در جذب و آموزش دختران در مناطق محروم، افزایش پوشش تحصیلی را به همراه دارد.
وی ادامه داد: مشارکت نکردن همگانی، اجرای این طرح را با مشکل روبرو می کند و تبعات منفی در بعد فردی و اجتماعی را به دنبال دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121