ایرنا/مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا پایان امسال ارائه خدمات در بیمارستان های سطح استان الکترونیکی شود.
انوراسماعیلی روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: این طرح قرار است در ماه‌های مرداد و شهریور امسال در ۲ بیمارستان بعثت و کوثر سنندج اجرا شده و پرونده های موجود بخش بستری این مراکز الکترونیکی شود.
وی افزود: در صورت اجرایی شدن طرح در این ۲ بیمارستان تلاش می‌شود تا پایان سال تمام خدمات بیمارستان های سطح استان در بخش های بستری الکترونیکی شده و دفترچه های کاغذی حذف می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی درحوزه درمان سرپایی از حدود یک سال گذشته در استان گفت: با اجرای این طرح دفترچه های کاغذی حذف و بیماران در مراجعه به مراکز درمانی با ارائه کد ملی و یا یکی از مشخصات خود از خدمات نسخه الکترونیکی بهره مند می‌شوند.
وی با بیان اینکه از زمان اجرای طرح تاکنون ۴۰ هزار نسخه الکترونیکی در استان تولید شده است، اظهار داشت: اجرای این طرح برای هر سه ضلع سازمان های بیمه گر، بیمه شده ها و ارائه دهندهای خدمت (پزشکان، داروخانه ها و ...) مزایای خاصی دارد.
اسماعیلی جلوگیری از خطا و اشتباه، پیشگیری از تداخل دارویی، جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی، پیشگیری از تخلف و تقلب و انجام سریع خدمات را از جمله مزایای اجرای طرح نسخ الکترونیکی در حوزه درمان سرپایی اعلام کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34