ایرنا/بر اساس آخرین سرشماری از جمعیت ۳۲۶ هزار و ۴۵۲ نفری شهرستان بروجرد تعداد ۴۱ هزار و ۸۹۹ نفر جمعیت معادل ۱۲/۸ درصد بالای ۶۰ سال هستند که بنا بر تعریف سازمان بهداشت جهانی آن جمعیت پیر محسوب می شوند.
مسئول دبیرخانه شورای ساماندهی امور سالمندان اداره کل بهزیستی لرستان گفت: درصد جمعیت سالمند شهرستان بروجرد بنا بر سرشماری سال ۹۰ میزان ۹/۸ درصد بود که این آمار در سال ۹۵ یعنی به مدت پنج سال به ۱۲/۸ درصد افزایش یافته است.
پوران دخت قاسمی افزود: در همین راستا بنیاد فرزانگان در بروجرد متشکل از سالمندانی فرهیخته و توانمند راه اندازی شد که با ارائه برنامه ریزی هایی در بخش های مختلف اوقات فراغت و کلاس های مختلف آموزشی تلاش شود تا سالمندان مشکلات کمتری داشته و سالمندی سالم تری را پشت سربگذارند.
وی اظهارداشت: جامعه هدف بنیاد فرزانگان بروجرد هر فرد بالای ۶۰ سال می تواند باشد و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
مسئول دبیرخانه شورای ساماندهی امور سالمندان اداره کل بهزیستی لرستان با اشاره به برنامه ها و کلاس های آموزشی درمانی برای سالمندان بیان کرد: کلاس های آموزشی در بخش درمانی بیشتر با محور پیشگیری از برخی بیماری ها اعم از پوکی استخوان، دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی، افسردگی و اضطراب است.
قاسمی یادآور شد: با توجه به اینکه بروجرد پیرترین شهرستان لرستان به شمار می رود این شهرستان بعنوان شهر دوستدار سالمند معرفی شده که فرمانداری، بهزیستی و شهرداری بروجرد با همکاری سایر دستگاه ها در راستای اجرای شاخص های هشت گانه شهر دوستدار سالمند همکاری و برنامه ریزی می کنند.
وی اضافه کرد: علاوه بر بروجرد، خرم اباد، الیگودرز و دورود نیز به عنوان شهر دوستدار سالمند معرفی شده اند و برنامه های مرتبط در این زمینه در این شهرها نیز باید انجام شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9