پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان فارس در خصوص لینک‌های آلوده که از طرف افراد ناشناس به مناسبت تبریک اعیاد برای همشهریان ارسال می‌شود ، هشدار داد.
سرهنگ حبیب اله رجبلی رئیس پلیس فتا استان فارس ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر به همشهریان گفت: معمولا در عید‌ها و مناسبت‌های مختلف، در شبکه‌های اجتماعی پیام‌های تبریک از طرف افراد ناشناس که حاوی یک لینک (پیوند) آلوده است ارسال و از دریافت کننده پیام می‌خواهند تا روی آن کلیک کنند.
این مقام انتظامی افزود : یکی از روش‌های نصب بدافزار بر روی سیستم‌های هوشمند(گوشی، تبلت و ...) کلیک کردن برروی لینک‌های آلوده است که از طرف افراد ناشناس ارسال می‌شود .
سرهنگ رجبلی ادامه داد: شهروندان توجه داشته باشند که ممکن است این پیام‌ها حتی با عنوان‌های اغواکننده از قبیل دریافت هدیه، دریافت شارژ رایگان به مناسبت عید و ... ارسال شود که با کلیک کردن برروی این لینک‌ها، نرم‌افزارهای مخرب (بدافزار) برروی سیستم‌ نصب که اغلب اینگونه بدافزارها ماهیت جاسوسی دارند.
وی گفت: برای جلوگیری از نصب اینگونه بدافزارها شهروندان می‌بایست توجه داشته باشند که در صورت دریافت پیام یا پیام‌های مشکوک از طرف افراد ناشناس که حاوی لینک‌های آلوده می‌باشد بر روی آن کلیک نکنند و همواره برروی سیستم‌های خود یک برنامه آنتی ویروس قوی داشته باشند.
رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدار های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913