آخرین خبر/ سرعت وزش باد لحظه‌ای در بیرجند هم اکنون ۶۱کیلومتر بر ساعت را ثبت کرد.
کارشناس هواشناسی استان گفت: وزش باد لحظه ای علاوه بر بیربیشترین سرعت وزش باد در بیرجند هم اکنون در زهان هم به 59کیلومتر بر ساعت رسیده است.
خانم لطفی افزود: تا پایان هفته وزش باد شدید گاهی خیلی شدید سبب خیزش گرد وخاک، کاهش میزان دید افقی و کاهش کیفیت هوا در منطقه خواهد شد.
وی با بیان اینکه در نوار مرز شرقی شهرستانهای نهبندان، سربیشه، درمیان، زیرکوه و خوسف طوفان و گردو خاک پیش بینی می شود، گفت: در این مدت در نیمه شرقی و مرکز استان اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل، بروز خسارت همچون شکسته شدن درختان، افزایش غلظت گرد و غبار و ذرات معلق در هوا، سقوط تابلوها و اجسام از ارتفاع در ساختمانهای در حال ساخت قابل پیش بینی است.
خانم لطفی با بیان اینکه دید افقی هم اکنون در نهبندان به 4هزار رسیده است افزود: دید افقی در حاجی آباد 6هزار، سربیشه 8هزار و بیرجند به 9هزار کاهش یافته است.
کارشناس هواشناسی استان از کاهش دمای هوا تا پایان هفته‌ خبرداد و گفت: کاهش دما امروز محسوس بوده و هوا خنک تر می شود.
در شبانه روز گذشته سربیشه و زهان با حداقل دمای 23درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و طبس با حداکثر دمای 49درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7