تسنیم/رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به آمار بالای گزش در چهارمحال و بختیاری گفت: شهرداری‌ها نسبت به راه‌ اندازی سایت‌های زنده گیری و عقیم سازی سگ‌های هار اقدام کنند.
سید راشد جزایری ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در سال گذشته آمار گزش در استان 4 هزار و 300 مورد بود، اظهار داشت: در 4 ماهه نخست امسال این آمار به 2 هزار و 500 مورد رسیده است.
رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد یک کار بین بخشی است، افزود: با ممنوعیت کشتار این حیوانات باید بر روی زنده گیری و عقیم سازی کار صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه ساخت سایت‌های زنده گیری سگ‌های ولگرد با توجه به کمبود اعتبار به کندی انجام می‌شود، اضافه کرد: از شهرداری‌ها می‌خواهیم نسبت به عقیم سازی سگ‌های ولگرد اقدام کنند.
جزایری با بیان اینکه هر مورد گزش و تجویز واکسن هزینه 1.5 میلیون تومان هزینه را در پی دارد، گفت: در صورت عدم درمان گزش حیوان هار مرگ حتمی انسان را در پی دارد.
دستورالعمل پیشگیری برای بیماری هاری در ایران تدبیر شد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری افزود: طی ماه‌های گذشته شاهد شیوع بیماری شاربون در بین دام‌های استان به دلیل عدم تکمیل زنجیره واکسیناسیون در خوزستان بودیم.
جزایری افزود: در این مدت شاهد مثبت بودن نتیجه آزمایشات انسانی تب کریمه کنگو در استان بودیم که با درمان به موقع شاهد کنترل بیماری هستیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3