باشگاه خبرنگاران/مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان از آغاز حذف اسناد بخش بستری درپنج بیمارستان استان کرمان خبرداد.
دکتر محمد جعفری امروز با گرامیداشت روز خبرنگار که به صورت ویدئو کنفرانس و سراسری برگزار شد گفت: در سیستم بیمه سلامت از اول امسال چهار پروژه الکترونیک شامل نسخه نویسی الکترونیک، استحقاق سنجی درمان، نظام ارجاع الکترونیک و حذف اسناد کاغذی در بخش بستری راداشتیم که پیشرفت خوبی هم دارد.
او افزود: خبرنگار بایستی ریز بینی، هنر، سرعت، بی طرفی، صداقت و صراحت را سرلوحه کارخود قرار دهند کار خبرنگاران قطعا کاری جهادی است.
او تصریح کرد: درسیستم حوزه بیمه سلامت ۴پروژه الکترونیک ازاول امسال داشتیم که به خوبی در حال جلو رفتن هستند و ۳ مورد آن خواستگاهش ازکرمان بود و به سراسر کشور نیز تعمیم داده شد.
او اظهار داشت: نسخه نویسی الکترونیکی، استحقاق سنجی درمان، ارجاع الکترونیک و حذف اسناد کاغذی از پرونده‌های بستری پروژه‌های سنگینی هستند که درحال انجام بوده و روند اجرایی خوبی دارند.
جعفری تصریح کرد: در بخش حذف اسناد کاغذی از پرونده‌های بستری صرفه جویی زیادی در مصرف کاغذ می شود زیرا به ازای هر بستری ۳۰ کاغذ درچرخه سلامت وارد می شود.
مدیر کل بیمه سلامت استان گفت: ازمرداد امسال ازهر دانشگاه علوم پزشکی در استان یک بیمارستان به صورت پایلوت کارحذف اسناد کاغذی بستری آغاز شده که ان شاء الله تادی ماه بتوانیم این طرح را به همه بیمارستان‌های استان تعمیم دهیم که بااین کار علاوه بر اینکه داده‌های درمانی بیماران شفاف و در مصرف کاغذ صرفه جویی می‌شود مزایایی دیگری نیز دارد.
او افزود: در این طرح پازل‌های الکترونیک کامل و درتشخیص به موقع و درمان صحیح بیماران ازطریق نسخه نویسی الکترونیک، ارتباط مستقیم بیمار با پزشک از راه دور گام‌های خوبی برداشته می‌شود.
او با اشاره به تکمیل زیر ساخت‌ها بیان کرد: دراین طرح دستورات درمانی درنسخه الکترونیک ثبت و بیمار می‌تواند ازطریق سامانه داروی خود رادریافت کند، کیفیت درمان بالا و بسیاری از اتفاقات جانبی علاوه بر حذف کاغذ رفع خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00