تسنیم/مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وزش باد شدید شرقی طی دو روز آینده خبر داد و گفت: با توجه به وزش بادهای شرقی، در بعضی از مناطق شرق، و بعضی از نقاط مرکزی استان شاهد پدیده گرد و غبار خواهیم بود.
منصور شیشه‌ فروش با اشاره به وضعیت کیفی هوای استان، اظهار داشت: وزش باد شرقی شدید از سمت سمنان آغاز شده که منجر به فعال شدن کانون‌های گرد و غبار در سمنان و بعضی از مناطق شرقی استان شده است.
وی افزود: در این راستا محیط زیست پایش انجام داده ولی به خاطر تعطیلی مدارس اقدام خاصی نیاز نبوده، با اینحال تمام دستگاه‌های مرتبط در حال انجام وظایف محوله هستند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه از زمان شناسایی مراکز کانون‌های گرد و غبار، دستگاه‌ها عهده‌دار مسئولیت‌هایی شده‌اند، گفت: محیط زیست استان اصفهان با همکاری دیگر استان‌ها به صورت مستمر اقدام به عملیات مالچ پاشی و کنترل کانون‌های گرد و غبار درمجاورت مناطق استان اصفهان کرده است.
وی تصریح کرد: بعد از شناسایی کانون‌های جدید و اعزام کارشناسان جهت بررسی، کشت گونه‌های گیاهی متناسب با شوری و خشکی، ایجاد باد شکن و مالچ پاشی در مناطق مختلف در استان در حال انجام است.
شیشه‌فروش ادامه داد: برای فردا و پس فردا هم با توجه به وزش بادهای شرقی در بعضی از مناطق شرق، جنوب و بعضی از نقاط مرکزی استان پدیده گرد و غبار وجود دارد، هر چند که این پدیده مختص استان اصفهان نیست و در استان‌های خراسان، کرمان و سیستان و بلوچستان این بادها شروع به وزیدن گرفته و آنها را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
وی افزود: دستگاه‌های مرتبط به صورت مستمر در حال فعالیت هستند ولی از آنجایی که استان اصفهان حدود 30 درصد مناطق بیابانی دارد و در مجاورت کویر نمک در قم، ریگ جن در سمنان و کویر یزد هستیم معمولا شرایط بیابان‌زایی در این مناطق تشدید می‌شود و نیاز به انجام اقداماتی هست که دستگاه‌های ذیربط در حال اجرا هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18