آخرین خبر/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: هم اکنون 120 روستای استان به صورت سیار آبرسانی می‌شود.
فرامرز شوهانی در نشست خبری که برگزار شد اظهار داشت: در حال حاضر در ۱۲۰ روستا آبرسانی سیار انجام می‌دهیم که پیش‌بینی می‌کنیم در این راستا افزایشی نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه این تعداد در سال‌های گذشته تا 140 روستا هم بوده، یادآور شد: با تامین آب پایداری که انجام دادیم، تعدادی از روستاها از این چرخه حذف شدند.
وی در ادامه کیفیت آبی که برای روستاها تامین می‌شود را خط قرمز آب و فاضلاب روستایی دانست و عنوان کرد: 100 درصد منابع آب روستاهای استان سالم است و مشکل بهداشتی ندارد.
شوهانی از آسیب سیل اخیر به تاسیسات آب 161 روستای استان هم خبر داد که پیگیری اعتبارات برای جبران این خسارات در حال انجام است.
وی با بیان اینکه از محل اعتبارات زلزله نیز 33 میلیارد تومان برای کرمانشاه در نظر گرفته شد که 19 میلیارد تومان تخصیص داشته، اظهار کرد: 87 پروژه در این زمینه تعریف کردیم که به طور میانگین 35 درصد پیشرفت دارند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: تا پایان امسال بیش از 18 هزار روستایی استان از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به وجود 2589 روستای دارای سکنه در استان، شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی سالم را بیش از 94 درصد اعلام کرد و افزود: در این زمینه از میانگین کشور بالاتر هستیم.
وی ادامه داد: هم اکنون بیش از 90 درصد روستاهای استان به صورت 24 ساعته آب پایدار دارند.
وی تعداد روستاهای فاقد آب استان را 347 روستا با جمعیت حدود 19 هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: از نظر تعداد روستاها 13 درصد و از نظر جمعیت روستایی حدود چهار درصد جمعیت استان فاقد آب شرب هستند که تامین آب برای آنها به صورت سیار و یا از طریق منابع محلی انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه اظهار کرد: البته از این 347 روستا فقط 85 روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارند و جزو تعهدات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان است.
شوهانی درباره وضعیت تجهیزات و منابع تامین آب روستاهای استان نیز خاطرنشان کرد: 570 محل تامین آب شامل بیش از 270 حلقه چاه و بیش از 290 حلقه چشمه داریم، همچنین 389 ایستگاه پمپاژ در استان فعال است و حدود 9 هزار کیلومتر خط انتقال آب هم داریم که البته 2500 کیلومتر آن با میانگین عمر بالای 25 سال فرسوده است.
وی در ادامه از اعتبارات خوبی که برای تامین آب روستاهای استان خصوصا از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده یاد کرد و افزود: از سال 94 تا پایان سال گذشته بیش از 63 میلیارد تومان اعتبار داشتیم که 527 روستا با جمعیت 106 هزار نفر از این اعتبار بهره‌مند شدند و آبرسانی به 300 روستا از این تعداد نیز در سنوات گذشته به بهره‌برداری رسید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه تاکید کرد: با پیگیری‌هایی که سال گذشته انجام شد توانستیم تعداد روستاهای بهره‌مند از این اعتبارات را از 527 روستا به 987 روستا با جمعیت حدود 180 هزار نفر افزایش دهیم که شامل تامین آبرسانی در قالب 40 مجتمع آبرسانی و 70 تک روستا است.
وی از برنامه‌ریزی برای آبرسانی به 210 روستای استان تا پایان سال 1400 هم خبر داد.
به گفته این مسئول، در سال جاری نیز 150 روستای استان با جمعیت 18 هزار نفر تامین آب خواهند شد.
شوهانی درباره اقدامات آبرسانی انجام شده در سال گذشته نیز گفت: سال گذشته 149 روستای استان با دو هزار خانوار صاحب آب آشامیدنی شد که این کار در قالب 23 پروژه تک روستایی و هشت مجتمع آبرسانی با اعتبار 50 میلیارد تومان انجام شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :