مهر/ مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: تا پایان سال‌جاری نسخه‌نویسی الکترونیک در همه مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان اجرایی می‌شود.
کیومرث مظفری صبح امروز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه که در سازمان بیمه سلامت استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای امسال ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان تخصیص داده شده است که ۴۰ درصد آنرا طبق سنوات سالهای قبل پرداخت کردیم.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر دارای بیمه نامه رایگان هستند که اقشار آسیب پذیر از جمله مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را تحت پوشش داریم.
این مسئول با اشاره به اینکه ۱۹۵۶ بیمار خاص در استان را تحت پوشش قرار دادیم، گفت: این بیماران شامل بیماران هموفیلی، تالاسمی، ام‌اس و بیماران دیالیزی هستند که همگی تحت پوشش بیمه سلامت بوده و بیش از ۹۵ درصد هزینه‌های درمانی آنها در تعهد ما است.
مظفری عنوان کرد: در راستای استقرار نظام الکترونیک سلامت، در نظر داریم نسخه نویسی الکترونیک را تا پایان امسال در همه مراکز درمانی خصوصی و دولتی استان اجرایی شود که این کار هم خطای پزشکی و هم هزینه های پزشکی را کاهش خواهد داد.
وی خاطر نشان کرد: تا کنون در ۵ شهرستان جوانرود، گیلانغرب، صحنه، هرسین و قصرشیرین راه اندازی شده است و در ادامه سایر شهرستانها را پوشش خواهیم داد.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه اظهار داشت: همچنین سامانه های تائید دارو و تائید نسخه های پزشکی را در داروخانه ها راه اندازی کردیم و از ابتدای امسال تا کنون هیچ بدهی از داروخانه ها نداریم.
این مسئول بیان داشت: تغییر سبک زندگی می تواند بیش از ۷۰ درصد از بیماریهای سرطانی را کاهش دهد.
مظفری با بیان اینکه روند حوزه خدمات درمانی درجهان الگو است، اظهار داشت: حدود ۲۴۰۰ قلم داروی ثبت شده در تعهد بیمه سلامت است و در حال حاضر در کشور هیچ کمبود دارویی نداریم.
وی عنوان کرد: بیش از ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز تولید داخلی است و از مردم درخواست داریم که بجای استفاده از داروهای خارجی و خوددرمانی از تولیدات داخلی استفاده کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه اشاره‌ای به کسب رتبه اول کشور توسط این دستگاه در صدور دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) داشت و خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۸ هزار دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه صادر شده است.
این مسئول بیان داشت: در حال حاضر تعداد ۳۳ دفتر پیش خوان دولت در استان کرمانشاه فعالیت دارند.
وی در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاری نماد امانت داری و مسئولیت پذیری است و خوشبختانه در استان کرمانشاه تعامل بسیار خوبی بین اصحاب رسانه و بیمه سلامت وجود دارد و در کشور این تعامل زبانزد خاص و عام است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :