شبستان/متن پیام استاندار ایلام، به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
«سوگند به قلم و آنچه می‌نویسند»
وقتی خداوند متعال به قلم و نوشتن سوگند یاد می‌کند، قلم را مقدس و نوشتن را حرمت بخشیده است و این مهم وظیفه خبرنگاران را بس خطیر و سنگین نموده است.
۱۷ مردادماه یادمان شهادت مظلومانه محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، «روز خبرنگار» نامیده شده است. روزی برای پاسداشت تلاش بی‌وقفه انسان‌های آگاهی است که با سلاح قلم در سرزمین آگاهی قدم می‌زنند، آنان که آگاهی را حق مردم می‌دانند و برای دانستن و رشد و باروری اندیشه همنوعان خود خستگی‌ناپذیر و پر تلاش می کوشند.
خبرنگاران را بایست وجدان بیدار و آگاه جامعه و روایت گر زمان خویش نامید؛ چراکه همواره ارتقاء سطح آگاهی جامعه را دغدغه‌ اصلی خود دانسته و با انجام درست وظیفه خطیر و حساس خبرنگاری و اطلاع‌رسانی، در توسعه همه‌جانبه کشور و استان نقشی بی‌بدیل دارند.
این‌جانب ضمن تبریک روز خبرنگار به همه خبرنگاران عزیز، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و جامعه اطلاع‌رسانی استان، از همراهی، توجه و اهتمام ویژه این قشر پویا و پرتلاش در انعکاس اخبار و اطلاعات و رویدادهای دولت تدبیر و امید و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی قدردانی نموده و برای آنان سلامتی و توفیق بیش‌ازپیش مسئلت می‌نمایم.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a