ایرنا/نماینده ولی فقیه درچهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به محرومیت های تاریخی این استان گفت: رتبه فقر در این استان در برخی از شاخص ها بالاست و برای کاهش فقر و بیکاری باید تلاش مضاعفی داشت.
حجت الاسلام محمدعلی نکونام روز پنجشنبه در شورای اداری و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری که با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد، افزود : رتبه فقر اقتصادی، معیشتی و حداقل درآمدهای در این استان با استانهای دیگر کشور قابل مقایسه نیست و با وجود اقدامات مطلوب در چهارمحال و بختیاری اما رتبه بیکاری استان هنوز در صدر کشور است.
وی تصریح کرد: تامین آب از مهمترین مشکلات سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری است که باعث فرار سرمایه گذاران می شود.
نکونام یادآور شد: در مباحث آب ، توازن بین استانها وجود ندارد و صدای چهارمحال و بختیاری که در زمینه آب بحق است، کمتر شنیده می شود.
نماینده ولی فقه درچهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: تقویت صنایع کوچک، بسترسازی روند سرمایه گذاری با هدف اشتغالزایی، کاهش نرخ تسهیلات بانکی و رفع مشکلات مالیاتی بیمه ای و زیست محیطی برای این ضروری است و در شرایط تحریمهای کنونی باید تهدیدهای دشمن را به فرصت تبدیل کرد.
نکونام تاکید کرد: کاهش کاغذ بازی اداری در راستای جذب سرمایه گذاران و تشویق آنان به سرمایه گذاری با هدف افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید ضرورت دارد.
وزیر کشور به مدت ۲ روز برای بررسی مسایل مختلف چهارمحال و بختیاری در شهرکرد حضور دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3