ایرنا/فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری از مهار آتش سوزی در چهارشنبه شب در منطقه جنگلی ارمند شهرستان لردگان خبر داد.
سرهنگ غلامرضا بیگی افزود: این آتش سوزی با تلاش ۶ ساعته نیروهای مردمی، آتش نشانی و ۳ اکیپ ۶ نفره از اداره منابع طبیعی شهرستان لردگان مهار شد.
وی با بیان اینکه این منطقه صخره ای و سخت گذر بود، گفت: آتش سوزی به صورت سطحی بود و خسارت زیادی به منطقه وارد نشده است ، اما به دلیل سخت گذر بودن مهار آتش به طول کشیده است.
بیگی افزود: این آتش سوزی در مساحت ۱.۵ هکتاراز جنگل های ارمند رخ داد و علت و میزان خسارت آن ازسوی کارشناسان اداره منابع طبیعی در دست بررسی است.
به گفته وی، در سالجاری ۴۳ هکتار از جنگل های استان چهارمحال وبختیاری طعمه حریق شد.
منطقه جنگلی ارمند در فاصله ۵۲ کیلومتری شهر لردگان واقع است که جنگل های بلوط، رودخانه خروشان ارمند و مراتع غنی از مهمترین ویژگی های طبیعی آن است.
حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال وبختیاری معادل ۸۶.۴ درصد عرصه منابع ملی شامل جنگل و مرتع است که از این میزان حدود ۳۰۷ هزار هکتار را پوشش جنگلی تشکیل می دهد.
بیش از نیمی از جنگل های بلوط استان چهارمحال وبختیاری در شهرستان لردگان واقع شده است، شهرستان های لردگان و خانمیرزا در ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3