خبرگزاری خلیج فارس/مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: محل‌های دفن پسماند عفونی در استان بوشهر مطلوب نیست و هیچ مکان مناسبی برای این کار در استان نداریم.
فرهاد قلی‌نژاد بیان کرد: پسماند عفونی به عنوان پسماند ویژه تلقی می‌شود اما محل‌های دفن این نوع پسماند در استان بوشهر مطلوب نیست.
او محصورسازی مکان دفن پسماند را ضروری دانست و گفت: در مرحله نخست اقداماتی را داشته‌ایم و شهرداری‌ها مکلف به ساماندهی محل‌های دفن شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه برخی مکان‌های دفن پسماند در استان مجوز و استاندارد زیست‌محیطی ندارند، عنوان کرد: در استان بوشهر کارخانه بازیافت زباله نداریم و فقط در جزیره خارگ و شهر بوشهر یک کارگاه بازیافت محدود پلاستیک داریم.
قلی نژاد با اشاره به اینکه همه بیمارستان‌های استان دستگاه بی‌خطرسازی پسماند عفونی دارند، افزود: همه بیمارستان‌ها با آزمایشگاه معتمد قرارداد داشته باشند.
او با بیان اینکه پسماند برخی از مطب‌ها و درمانگاه‌ها وارد پسماند خانگی می‌شوند، گفت: باید پسماند مطب‌ها و درمانگاه‌ها ساماندهی شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه عسلویه سایت دفن پسماند ندارد، بیان کرد: پسماند صنعتی تولید شده در منطقه پارس جنوبی وضع بسیار ناهنجاری دارد و باید انبار‌های مکانیزه پسماند در این منطقه فعال شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22