تسنیم/رئیس دادگستری شهرستان دیلم با تاکید بر مقابله با زمین‌خواری گفت: امسال تاکنون ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی دیلم که توسط سودجویان به یغما برده شده بود با تیزبینی دستگاه قضا به بیت المال برگشت داده شد.
مهدی بهشتیان صبح امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دیلم ضمن اشاره به تغییر کاربری باغات و اراضی زراعی در سطح شهرستان دیلم اظهار داشت: تقویت کشاورزی و حمایت از کشاورزان یکی از راهکارهای اصلی برای پیشگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز در سطح شهرستان دیلم است.
وی با ابراز نارضایتی از دارا بودن آب و برق برخی از ساخت و سازهای غیر مجاز از دستگاه‌های خدماتی و زیر بنایی خواست ضمن نظارت دقیق صدور هرگونه مجوز یا پروانه ساخت و واگذاری خدمات زیر بنایی را منوط به اخذ مجوز از دستگاه‌های متولی زمین کنند.
رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دیلم بیان کرد: اگر متخلف بداند که با صرف هزینه‌های زیاد که انجام داده است در اجرای قانون و بدون اغماض و چشم پوشی همه ساخت و سازها قلع و قمع می‌شود ریسک این کار نمی‌پذیرد.
رئیس حوزه قضایی شهرستان دیلم ضمن اشاره به نقش دهیاران به عنوان بازوی توانمند در کنار نهادهای متولی زمین تاکید کرد: در برخورد با زمین خواری و تغییر کاربری‌های غیر مجاز همه دستگاه‌ها باید به‌صورت منسجم و هماهنگ عمل کنند.
بهشتیان از کشف زمین‌خواری در دیلم خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون حدود 100 هکتار از اراضی ملی که برخی افراد به یغما برده بودند با تلاش دستگاه قضا دیلم به بیت المال برگشت داده شد.
وی افزود: در یک پرونده شخصی که اقدام به سنددار کردن 78 هکتار از اراضی دولتی و مستعد و با ارزش در اطراف شهردیلم کرده بود با ورود دستگاه قضایی ضمن ابطال سند موصوف نسبت به بازگرداندن این اراضی به بیت المال اقدام شد.
رئیس دادگستری دیلم بیان کرد: در پرونده دیگر دو نفر از زمین خواران در سطح شهرستان به حبس محکوم شده‌اند و این موفقیت‌ها جز در سایه تعامل و همدلی تمام دستگاه‌ها ایجاد نمی‌شد.
در ادامه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دیلم با اشاره به ضرورت حمایت مایحتاج غذایی مردم از اراضی کشاورزی در اثر خشکسالی و تحریم. گفت: باید در اجرای قانون جلوگیری از تغییرات غیر مجاز این اراضی جدیت داشته باشیم.
احمدرضا دامی خواستار تعامل و جدیت و همکاری همه جانبه اعضای شورا به‌خصوص ادارات متولی برای اجرای احکام صادره در راستای جلوگیری از تجری و ارتکاب دوباره این جرایم شد.
وی از مسئولان مربوطه خواست در ابتدای اقدام به تغییر کاربری‌ها با اعلام گزارش به دادستانی از ادامه این عملیات تغییر کاربری‌ها توسط افراد سودجو و فرصت طلب جلوگیری بعمل آید تا کار به احداث ساخت و ساز و اعیانی کشیده نشود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22