باشگاه خبرنگاران/اولین پروژه استاندارد سازی و طرح جمع آوری بخاری‌های نفتی استان کرمان با حضور مدیر کل نوسازی مدارس استان کرمان، فرماندار شهرستان بردسیر و رئیس آموزش وپرورش شهرستان بردسیردر دبیرستان دخترانه نجیمه گلزار کلیدخورد.
سید محمد واعظی نژاد مدیرکل نوسازی مدارس استان در این مراسم گفت: اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان از سال ۹۲ شروع به استاندارد سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مدارس کرده و لیکن هنوز بخشی از کار باقی مانده و مقرر شده تا با اجرای طرح جمع آوری بخاری‌های نفتی استاندارد سازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی بصورت کامل انجام شود.
او با اشاره به اینکه سیستم‌های گرمایشی مدارس بصورت موتورخانه مرکزی می‌باشد تصریح کرد: سعی کردیم منبع انرژی از کلاس‌ها خارج شود تا هیچ خطری دانش آموزان را تهدید نکند و پروژه مدرسه نجمیه شهر گلزار نیز بصورت موتور خانه مرکزی و سیستم گرمایش شوفاژ عمل می‌کند.
واعظی نژاد گفت: پروژه مدرسه نجمیه شهر گلزار که اولین پروژه طرح جمع آوری بخاری‌های نفتی می‌باشد وبه زودی دیگر بخاری‌های نفتی مدارس نیز جمع آوری می‌شود و امیدواریم تا مهر ماه واغاز سال تحصیلی جدید بخاری‌های نفتی مدارس جمع آوری شود.
او بیان کرد: این پروژه از محل اعتبارات نوسازی مدارس با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان به پروژه دبستان امام حسن مجتبی (ع) شهر گلزار نیز اشاره کرد و عنوان کرد: این پروژه از پروژه‌های طرح برچیده شدن مدارس خشت و گلی بوده و با تلاش همکاران و پیمانکار این پروژه امیدواریم مهر سال تحصیلی جدید فضای استاندارد و ایمن تحویل آموزش و پرورش بردسیر شود.
واعظی نژاد در خصوص پروژه تخریب و بازسازی خشت و گلی افزود: این مدرسه با ۶ کلاس درس و ۶۰۰ متر زیر بنا آموزشی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال ساخته می‌شود که ۱۲۰ نفر دانش آموز بدون دغدغه و نگرانی در این مدرسه تحصیل خواهند کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00