پایگاه خبری پلیس/ 27 سال قبل در جریان یک نزاع و درگیری در سبزوار، مردی میانسال با ضربات چاقو از پای درآمد و قاتل نیز پس از جنایت، متواری شد که تلاش پلیس برای دستگیری وی ادامه داشت.
در جریان این تحقیقات و بررسی ها، گزارشی مبنی بر حضور مشکوک مردی در یک دامداری در اطراف شهرستان شاهرود به پلیس مخابره شد و از سوی دیگر ماموران پلیس آگاهی سبزوار نیز که پیگیر پرونده قتل بودند اطلاعاتی مبنی بر حضور قاتل در شهرستان شاهرود دریافت کردند.
کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان شاهرود با همکاری ماموران کلانتری 12 بسیج، پیگیری ویژه موضوع را در دستور کار قراردادند و پس از 24 ساعت تعقیب و مراقبت های نامحسوس خود، محل اختفای متهم در یک دامداری در روستاهای حاشیه ای این شهر را شناسایی کردند.
سرهنگ "علی کریمی" فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود در همین رابطه گفت: پس از هماهنگی لازم با مرجع قضائی، عملیات دستگیری متهم آغاز و وی در کمترین زمان ممکن توسط پلیس بازداشت شد و تحت بازجویی قرارگرفت.
وی با اشاره به اینکه متهم در ابتدا منکر هر گونه جرم و جنایتی بود و گواهی فوت جعلی که به نام قاتل صادرشده بود را نیز ارائه کرد، افزود: اما این حربه هم به کارش نیامد و با بررسی های فنی مشخص شد متهم 47 ساله، همان قاتل فراری است که با هویتی جعلی در دامداری مشغول کارشده است.
این مقام انتظامی با اشاره به اعتراف صریح متهم، گفت: وی در سال 1371 به دلیل اختلافش با مقتول بر سر یک تصادف، در یک نزاع با چند ضربه چاقو مرتکب قتل شده و سال های درازی است که با هویت های جعلی در استان های مختلف کشور بوده است.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود گفت: متهم پس از تکمیل پرونده و هماهنگی با مرجع قضائی برای سیر مراحل قانونی به ماموران پلیس آگاهی شهرستان سبزوار تحویل داده شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c