ایسنا/ پروانه نیکمرام ظهر پنجشنبه، 17 مردادماه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار افزود: خبرنگاران نخبگانی هستند که در سرما و گرما به مردم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دقیق می کنند و آن را باهیچ چیزی معامله نمی کنند. این قشر در با اخلاق مداری و ادب رسالت خود را انجام می دهند .
وی اظهارکرد: اگر اداره کار استان موفقیتی داشته به واسطه فعالیتها و تلاش های خبرنگاران بوده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تسهیلات 12 هزار میلیارد تومانی عشایری و روستایی کشور خاطرنشان کرد: از این میزان 443میلیارد تمن سهم استان کهگیلویه و بویر احمد بوده که تاکنون 291 میلیارد تومان تخصیص داده شد.
نیکمرام تصریح کرد: از مجموع اعتبارات تخصیص یافته استان 213میلیارد تومان معادل 71 درصد تاکنون جذب شده است.
وی ادامه داد: برنامه ما طی سال جاری در خصوص اعتبارات جذب شده اشتغال زایی پایدار است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مشاغل خانگی در استان طی سال 97عنوان کرد: سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از این اعتبارات 6میلیارد تومان بود که تقریبا بصورت 100 درصد محقق شده است.
نیکمرام بیان کرد: از این میزان اعتبار پنج میلیارد و20 میلیون تومان تاکنون جذب شده و مابقی پرونده در بانک دارند که در یک ماه آینده پرداخت و جذب خواهند شد.
وی تاکید کرد: براساس ارزیابی های صورت گرفته درون سازمانی در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این اداره کل در بین استانهای کشور به عنوان برتر انتخاب شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: 3213تعاونی ثبت شده در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد 1439 تعاونی فعال هستند.
نیکمرام گفت: بیشترین مشکلات تعاونی استان مالی است و طی چندسال اخیر کمک هایی به تثبیت اشتغال در تعاونی های استان نیز داشته ایم.
وی افزود: درخصوص رسیدگی و حل و فصل مسایل کارگری و کارفرمایی در استان طی سال گذشته بیش از 2 هزار دادخواست داشته ایم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در حال حاضر996 نفر در بخش های مختلف از جمله خدماتی صنعتی و کشاورزی این استان مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند که به دلایل تعطیلی واحد و یا به دلایل دیگر از کار اخراج شدند.
نیکمرام عنوان کرد: طی چندسال اخیر تنش های کارگری کمی در استان داشته ایم.
وی با اشاره به طرح کارورزی و یارانه دستمزد در برخی استانهای کشور بیان کرد: این طرح می تواند کمک کاری برای کارفرمایان باشد و به این صورت است که افراد دارای 35 سال و بامدرک دیپلم و بالاتر می توانند در این طرح که سهم دولت 40 درصد و سهم کارفرما60 درصد است، شرکت کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 12 میلیارد و 830 میلیون تومان یارانه حقوق دستمزد به این طرح در استان اختصاص یافته که به استثنا در یاسوج، مرکز استان در سایر شهرستانهای استان اجرا خواهد شد.
نیکمرام ادامه داد: طی سال گذشته 5 هزار مورد بازرسی توسط بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از واحد های تولیدی و صنعتی و کارگاه های مختلف انجام شده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون نرخ بیکاری در استان کهگیلویه و بویراحمد 12.9 درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نرخ بیکاری استان در بهار سال گذشته12.3درصد بوده که در بهار امسال به 11.3رسیده است که یکی از دلایل این مساله پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری بوده است.
نیکمرام با بیان اینکه در سال 96 فوت ناشی از حوادث کار استان 6 مورد بوده، اضافه کرد: این تعداد در سال 97 به سه مورد رسید و از ابتدای سال جاری تاکنون دو مورد داشته ایم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277