تسنیم/ مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: طرح زندگی پایدار با هدف تحکیم بنیان خانواده به مدت سه سال متوالی برای بیش از ۹۰۰۰ مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در کرمانشاه اجرا می‌شود.
محسن رخصی با اشاره به اینکه تعداد کثیری از فرزندان خانواده‌های تحت حمایت را جوانان 15 تا 30 سال تشکیل می‌دهند اظهار داشت: با وجود فقر اقتصادی در میان مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، این خانواده‌ها در معرض آسیب‌های اجتماعی بیشتری قرار دارند، کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور هدایت و افزایش آگاهی خانواده‌ها در زمینه‌های کسب مهارت‌های زندگی اجتماعی اقدام به برگزاری این دوره‌ها می‌کند.
وی با بیان اینکه طرح زندگی پایدار برای مددجویان و کارکنان کمیته امداد استان کرمانشاه در حال اجرا است عنوان کرد: در این طرح دوره‌های آموزشی و مهارتی در سرفصل‌های ارتباطی، تاب آوری، شادزیستن برگزار و بیش از 9هزار نفر از مددجویان مشاوره‌های فردی و گروهی بهره‌مند می‌شوند.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه وی افزود: آشنایی افراد خانواده و والدین با ویژگی‌های یک خانواده متعادل و حقوق و وظایف افراد خانواده، آشنایی با سیره کاربردی اهل بیت (ع) درباره نقش و وظایف افراد خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی، ترویج ازدواج هدفمند و پایدار، آشنایی با مهارت های ارتباطی زوجین از جمله اهداف اجرای این طرح است.
رخصی ارتقای سطح آگاهی‌ فرهنگی مددجویان کمیته امداد را در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی خانواده‌های آنها موثر خواند و گفت: حرکت همزمان در مسیر توانمندسازی اقتصادی و فرهنگی مددجویان هدف مهم این نهاد است.
وی با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی نتایج عینی در زندگی شخصی و اجتماعی افراد دارد و تنها محدود به کسب و کار نیست بیان کرد: مهارت یک سبک زندگی و اندشیدین و تفکر است که در فرد مهارت آموخته چیزی به نام ایستایی و سکون وجود ندارد و فرد ماهر همواره راه حل مسائل را می‎یابد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :