باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در جلسه هیئت وزیران به ریاست رئیس جمهور پنج نقطه مرزی از جمله سه مرز «شوشمی»، «سومار» و «شیخ صله» در استان کرمانشاه به عنوان راه‌های مجاز گمرکی معرفی شدند.
خلیل حیدری با اشاره به مصوبه امروز دولت مبنی بر تصویب راه‌های مجاز گمرکی در سه استان کشور اظهار داشت: هیئت دولت با ایجاد راه‌های جدید مجاز گمرکی برای ورود و خروج کالا و مسافر در استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه و ایلام موافقت کرد.
او عنوان کرد: بازارچه کیله سردشت در آذربایجان غربی، نقطه مرزی شوشمی، بازارچه مرزی سومار و بازارچه مرزی شیخ صله در کرمانشاه و بازارچه چیلات دهلران در ایلام، به‌عنوان راه‌های مجاز گمرکی تعیین شدند.
حیدری با اشاره به اینکه مرز‌های مجاز شامل بازارچه‌های رسمی می‌شوند گفت: مرز‌های مجاز رسمی نیز وجود دارند که ارگان‌های مختلف از جمله سازمان راهداری، گمرک، گذرنامه و نهاد ریاست جمهوری در آن مرز حضور دارند.
او گفت: در بازارچه‌های رسمی تنها کالا تبادل می‌شود، اما در مرز مجاز رسمی عبور و مرور مسافر و انجام تمام فعالیت‌های تجاری امکان‌پذیر است و در بازارچه اکنون تنها کالا‌های صادراتی خارج می‌شود تمام فعالیت‌های گمرکی از جمله ترانزیت، صادرات، واردات، ورود و خروج موقت، تردد مسافر، جابه‌جایی کالای همراه مسافر امکان‌پذیر است.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه بیان کرد: چنانچه منظور از این مصوبه دولت مرز مجاز رسمی باشد تعداد مرز‌های مجاز رسمی در استان کرمانشاه از دو مورد به پنج مورد افزایش می‌یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246