ایرنا/ نصرت اله علیرضایی فرماندار آوج در این جشنواره گفت: کارکرد، اهداف و ماهیت برگزاری چنین جشنواره هایی در سطح روستاها حرکت در مسیر رشد و توسعه اقتصاد روستایی و رونق گردشگری است.
وی اضافه کرد: مردم جامعه ما در برهه کنونی بیش از هر زمان دیگری به دور هم نشستن ومهرورزی و مودت وتقویت همدلی و انسجام نیازدارند و در چنین جشنواره هایی شاهد همبستگی و رفاقت ونزدیکی دلهای مردم به یکدیگرهستیم.
علیرضایی ادامه داد: انسان در جامعه جدید امروزی و بیشتر در مناطق شهری و صنعتی با روابط سرد و سودجویانه و ماشینی مواجه است لذا بهترین گزینه برای خارج شدن از این فضای سرد و دست یابی به امنیت وآرامش روانی و فضای نوع دوستی وهمدلی برای او روستاست.
وی گفت: روستاها امروزه مقاصد مهم گردشگری و رفاهی و تفریحی برای شهرنشینان است از این رو باید اهتمام جدی مسئولان، دهیاران وشوراهای اسلامی روستاها درجهت ایجاد جاذبه های توریستی وگردشگری و رونق اقتصاد روستاها باشد و روستائیان نیز این موهبت ونعمت بزرگ الهی را به شایستگی قدربدانند.
فرماندار آوج اظهار داشت:با وجود فراهم شدن خدمات وایجاد امکانات درخشان وقابل توجه درروستاها، طی چند دهه گذشته متأسفانه بی توجهی به موضوع اشتغال و ظرفیت ها وقابلیت های اقتصادی روستاها و نیز عدم اعتماد به نفس روستائیان وکم شدن احساس تعلق جوان روستایی شاهد مهاجرت بی رویه از روستاها به شهرها بوده ایم.
وی اظهار داشت: این روند با توجه به حوزه اقتصاد روستایی و رونق گردشگری در حال توقف است و آنچه که جوان روستایی باید به آن باور داشته واتکا کند محیط آرام و امن و فضای با نشاط و پرجاذبه روستاست.
فرماندار آوج ضمن تقدیراز برگزارکنندگان جشنواره سیب گلاب در دهستان شهیدآباد افزود: این جشنواره در راستای معرفی محصولات کشاورزی و باغداری منطقه به استان و حتی کشور است که امیدوارم با همکاری دستگاههای متولی و مردم منطقه این هدف مهم میسر شود.
علیرضایی افزود: شهرستان آوج سرشار از پتانسیل وقابلیت های سرمایه گذاری است از این رو باید از بخش خصوصی و خیران درجهت سرمایه گذاری در حوزه های مهمی چون گردشگری، صنایع تبدیلی، باغداری، دامپروری، کشاورزی و آبزی پروری درراستای رشد وتوسعه پایدار وهمه جانبه شهرستان به ویژه روستاها حمایت های لازم صورت گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9