ایرنا/ معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: یک دستگاه اتوبوس گردشگری برای تسهیل تردد گردشگران تابستانی در ارومیه راه‌اندازی شد.
ریتا خضرزاده با بیان اینکه این اتوبوس هر روز در ۲ نوبت و در مکان و ساعت مشخص، گردشگران را به‌ صورت رایگان جهت بازدید از اماکن تاریخی درون شهر انتقال می‌دهد، افزود: مسیر حرکت این اتوبوس به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که اکثر آثار تاریخی و شاخص ارومیه را پوشش دهد.
وی اضافه کرد: مبدا حرکت این اتوبوس میدان انقلاب مقابل موزه مردم شناسی ارومیه و ساعات حرکت آن نیز صبح‌ها ساعت ۱۰ و عصرها از ساعت ۱۷ است که در این ساعات اقدام به جابجایی گردشگران خواهد شد.
وی اظهار داشت: این اقدام در راستای ایفای نقش خدمات‌رسانی بهتر به گردشگران بوده و چند سالی است که با همکاری این اداره‌کل و شهرداری ارومیه در فصل تابستان انجام می‌شود.
اتوبوس گردشگری هرسال در فصل تابستان و ایام نوروز برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در ارومیه و سایر شهرهای استان که دارای جاذبه تاریخی بیشتری هستند، راه اندازی می‌شود.
بازار تاریخی، مسجد جامع، یخچال ۹ پله، بنای سه‌گنبد و چندین کلیسای تاریخی در ارومیه از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است که گردشگران با اتوبوس گردشگری می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند.
آذربایجان‌غربی با بیش از یکهزار و ۶۰۰ اثر طبیعی و تاریخی از مهمترین استان‌های مقصد گردشگری در غرب کشور به شمار می‌رود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b