آخرین خبر/ نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: خبرنگاران از ارکان حرکت رو به جلو جامعه هستند و در صورتی که واقعیت‌ها را منتشر و از منفعت شخصی و مطامع دنیوی دوری کنند، می‌توانند در ایفای این نقش موثرتر باشند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نمازجمعه ارومیه با اشاره به جایگاه خبرنگاران در جامعه امروز افزود: خبر و خبررسانی از عناصر مهم ایجاد آگاهی در جامعه است و باید خبرنگاران در این راستا اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی تعهد و اخلاق را از بایسته های کار خبرنگاری عنوان کرد و ادامه داد: صداقت و دوری از منافع شخصی از جمله مواردی است که باید خبرنگاران رعایت کنند.
وی اضافه کرد: خبرنگاران باید در راستای عمل به کار حرفه ای خود، از بروز اختلاف قومی و مذهبی و همچنین فساد و ظلم جلوگیری کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بر رسیدگی به وضعیت خبرنگاران توسط مسئولان تاکید کرد و اظهار داشت: مشکلات این قشر باید توسط مدیران بخش های مرتبط احصا و حل شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی همچنین با اشاره به لزوم پرهیز کاندیداهای مجلس شورای اسلامی از اختلاف افکنی و توهین به اقوام بیان کرد: در تبلیغات انتخاباتی باید منافع ملی بر منافع شخصی ارجحیت داشته باشد.
وی با انتقاد از وضعیت تفرجگاه ها به ویژه سواحل دریاچه ارومیه افزود: مردم و مسئولان باید به دنبال جلوگیری از حرمت شکنی و برخی اقدامات غیردینی در این مناطق باشند تا زمینه افزایش رحمت الهی فراهم شود.
وی بر توجه ویژه جوانان به قرائت ادعیه منتسب به ائمه اطهار (ع) تاکید کرد و گفت: قرائت دعاهایی نظیر عرفه و کمیل بسیار اهمیت دارد.
امام جمعه ارومیه با تبریک عید سعید قربان اضافه کرد: باید توجه داشته باشیم که گوشت قربانی در این روز بین مستمندان و نیازمندان توزیع شود.
دیروز /پنجشنبه ۱۷ مرداد/ سالروز شهادت شهید محمود صارمی /خبرنگار ایرنا در مزارشریف افغانستان/ و روز خبرنگار بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b