ایرنا/فردی که بر اثر تصادف رانندگی با موتورسیکلت دچار مصدومیت شده و شرایط جسمی مناسبی نداشت از طریق بالگرد مرکز فوریت های پزشکی (اورژانس) کردستان به بیمارستانی در شهر سنندج منتقل شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد اظهار داشت: ساعتی قبل برخورد شدید ۲ دستگاه موتور سیکلت در روستای پایگلان منجر به مصدوم شدن یکی از راکبان این دو وسیله نقلیه شد.
معروف احمدی افزود: نیروهای اورژانس بیمارستان شهید چمران در فاصله کمتر از ۳۰ دقیقه فرد مصدوم را به این بیمارستان منتقل کرده و اقدامات اولیه درمانی بر روی فرد مصدوم انجام شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد یادآور شد:‌ با توجه به ترومای شدیدی که از ناحیه سر به راکب موتور وارد شده بود تقاضای اعزام با بالگرد به بیمارستان کوثر سنندج را به اورژانس استان اعلام کردیم و بالگرد اورژانس در سروآباد فرود آمد و فرد مصدوم به بیمارستانی سنندج اعزام شد.
وی با تقدیر از مسئولین استانی و شهرستانی برای اعزام به موقع بالگرد اورژانس گفت:‌ با توجه به وخیم بودن حال بیمار اعزام وی به وسیله آمبولانس ممکن بود منجر به مرگ او شود لذا بهترین راه ممکن اعزام با بالگرد بود که در کمتر از نیم ساعت فرد مصدوم به بیمارستان کوثر سنندج منتقل گردید.
احمدی تاکید کرد: در سال جاری ۶ مورد مریض بدحال و اورژانسی در شهرستان سروآباد توسط بالگرد به بیمارستان های سنندج منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته اند.
شهرستان سروآباد با جمعیت بیش از ۵۰ هزار نفری در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.




همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34