مهر/مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان از وجود ۱۰۵ خانه بوم گردی فعال در استان زنجان خبر داد و گفت: ۲۰ پروژه بوم گردی در دست بررسی است.
یحیی رحمتی افزود: زنجان یکی از استان‌هایی است که زیرساخت لازم برای جذب گردشگر را دارد و خوشبختانه طی چند سال گذشته ورود گردشگر داخلی و خارجی به استان خوب است.
وی از وجود ۱۰۵ خانه بوم گردی فعال در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: ۲۰پروژه بوم گردی در دست بررسی است و چهار خانه بوم گردی با رعایت و لحاظ کردن مشخصات معماری و ساختارهای خاص در دست‌ ساخت است.
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: بزرگ‌ترین خانه بوم گردی سلطانیه در دست ساخت است که اولین خانه بوم گردی این شهرستان است که توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.
رحمتی تأکید کرد: با احداث خانه‌های بوم‌گردی اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای افراد زیادی در استان زنجان ایجاد می‌شود و رونق اقتصادی را به دنبال دارد.
وی افزود: شهرستان‌های خدابنده، ابهر و ایجرود بیشترین فراوانی خانه‌های بوم گردی در استان زنجان را دارند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان تصریح کرد: راه‌اندازی خانه‌های بوم گردی یکی از مهم‌ترین رویکردها و برنامه‌های میراث فرهنگی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd